Otomatik Pergola (Tente) Sistemleri

Otomatik Pergola Sistemleri, teras, bahçe, cafe ve restoranlarda, yaz / kış açık hava keyfini kesintisiz yaşayabilmeniz için ideal bir çözümdür. Şık tasarımlı mekanlar yaratır ve sizi yazın güneşten, kışın yağmurdan koruyan bu ürün evinizin iş yerinizin konforunu ve alanını genişletiyor. Size de yaşam alanlarının keyfini çıkartmak kalıyor. Kazançlı ve kullanışlı bir ürün olan pergola sahip olduğunuza asla pişman olmayacağınız, kullanılabilir alanlarınızı genişleten ferahlatan bir tasarım harikasıdır.

Yaz ve kış aylarında eviniz veya iş yerinizde mevcut dış mekanlardan daha rahat faydalanabilmenizi sağlar. Özel kumaşı sayesinde ısı yalıtımına katkı sağlar. Oval seçeneğiyle yüksek tavanlı ferah ve estetik mekanlar yaratır. Tüm metal aksamı alüminyum olup paslanma sorunuyla sizi uğraştırmaz. Zengin renk seçeneği ile hem kumaşlarda hem iskeletlerde farklı konseptlere farklı tasarımlar sunarak dış mekanların şık ve ekonomik bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlar. Motorlu otomasyon sistemi sayesinde kumandalı ve butonlu olarak kullanılması mümkündür. Led aydınlatmaları, ışık renk seçenekleri ve kumandalı ışık seçeneği ile yaşam alanınıza konfor katar. Sistemin tamamı (motor, kumaş, alüminyum iskelet) garantilidir. Sistem profilleri özel tasarımı sayesinde katlanır, sürgü, giyotin cam ve vertical, zip perde, wintent güneş kırıcı, yan kapama sistemlerine uyumlu ve kolay montaj avantajı sunmaktadır.

 

TAŞIYICI RAYLAR VE PROFİLLER

Sistemin ana taşıyıcısı alüminyum olup yere sabitleme, çelik ankraj ve çelik dübellerle yapılır. Sistemin etrafı tamamı açılabilen, Vertical Stor (motorlu şeffaf mikalı dikey açılır kapanır) sistemle kaplanabileceği gibi, zip perdeli, temperli camlı sürme veya katlanır cam sistemleri uygulanarak da dört mevsim kullanılabilen mekanlar oluşturulabilmektedir.

Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları, yapısı itibariyle çelik profil takviyesine, çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır. Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesine sebep olan herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur.

Sistem üzerinde kullanılacak vida somun ve bağlantı saçları paslanmaz özellikli olacaktır. Bağlantı levhaları çelik üzeri galvaniz edilmiş olup, “toz boyama” (powdercoating) (lâke) metotlarından birisi ile istenen renklerde boyanacaktır.

HAREKET MOTORU

Sistem üzerinde yer alacak motorlar tercihe göre Becker yada Somfy olup her ikisi de kendisini kanıtlamış sektörün lideri markalardır.  Radyo frekans kontrollü ve uzaktan kumanda ile çalıştırılmaya uygun olacaktır. İstenilen yerde durdurulur, hareket ettirilir veya tek tuşla tamamı aç kapa yapılabilir.

BLACKOUT KUMAŞ

Her türlü hava koşuluna dayanıklı su geçirmeme özelliğine sahip gelişmiş pvc bloklardan oluşan yüzey malzemesi; % 65 POLYESTER % 33 PAMUKLU ( COTTON ) Blackout kumaşlar genelde karartma perdesi olarak oteller de, hastaneler de, gösteri salonların da, kullanılır. Karartma perdenin amacı odayı zifiri karanlık yapmak ikincisi ise güneşe karşı odayı soğuk tutmaktır. Bu nedenle tente kumaşı olarak tercih edilmesinin nedeni; tentenin güneş ışıklarını maksimum derecede kesmesi ve tente altında kalan yaşam mahallini oldukça serin tutması olarak gösterilebilir. Kumaş kendiliğinden üç boyutlu bir desene sahip olması ve sıkı dokunuşlu oluşundan diğer kumaşlardan ayrılmaktadır. Özellikle raylı tente imalarında kullanılan bir kumaştır, uzun ömürlüdür.

AYDINLATMA

Sistem powerled olarak tabir edilen ekipmanlar ile ışıklandırılmaktadır. Işık rengi, parlaklığı vb. detaylar pergola sisteminin genel tasarımına ve renklerine uygun olarak müşterimizin istekleri ve onayı doğrultusunda projelendirilerek sisteme dahil edilmektedir.

FAYDALARI

  • Güneşli havalarda gölgesiyle size açık havalarda konforlu bir ortam sunar.
  • Yağmurlu havalarda açık alanlarınızı kullanılabilir kılar.
  • Yan kapama sistemlerine uyumu sayesinde rüzgara karşı kapalı alan konforuyla mekanlarınızdan maksimum fayda almanızı sağlar.
  • Alev yürümez kumaşı sayesinde yangın gibi riskleri en aza indirir.