Cam balkon sistemleri, balkon içerisinde camların özel bir maddeden üretilen raylar içerisinde hareket etmesi ve balkon köşelerine doğru katlanarak açılması üzerine kurulu sistemlerdir. Raylar söz konusu olduğunda bahsettiğimiz bu özel madde çoğunlukla dayanıklı ve uzun ömürlü olan alüminyum’dur. Alüminyum raylar içerisinde hareket eden camlar böylece cam balkon sistemlerini oluşturmaktadır.

Başta katlanır cam balkon, sürgülü cam balkon ve ısıcamlı cam balkon olmak üzere cam balkon sistemlerinin pek çok farklı çeşidi vardır.

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon sistemleri aslında cam balkon sisteminin temeline dayanarak katlanan camlardan oluşan balkon sistemleri olarak karşımıza çıkar. Katlanır cam balkonların en sevilen özelliği katlanarak yer tasarrufu sağlamaları ve balkon içerisinde tasarım itibariyle muntazam bir görüntü sergilemeleri olarak ortaya çıkar. Bununla birlikte katlanır cam balkonlar, geleneksel yolla açılıp kapanan balkon camlarına oranla nispeten çok daha az yer kaplayarak küçük balkonlarda bile geniş alan oluşturma özelliğine sahip, kullanışlı ve pratik balkon sistemleri olarak karşımıza çıkıyor.

Balkonlarınızı katlanır cam balkon sistemleri ile döşemeniz hem evinizde bir özgürlük alanı oluşturmanıza, hem de balkonunuzda şık ve trend bir görüntü yaratmanıza yardımcı oluyor. Katlanır cam balkon fiyatları ise hem bütçenizi yormayacak, hem de size uzun süre hizmet edecek kaliteyi vaat edecek düzeyde.

Sürgülü Cam Balkon / Sürme Cam Balkon

Cam balkon modelleri tabii ki katlanır cam balkon ile sınırlı değil. İnşaat firmaları ve bireysel ev sakinleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir diğer cam balkon türü de sürgülü cam balkon ya da diğer adı ile sürme cam balkon olarak karşımıza çıkıyor. Sürgülü cam balkon çeşitlerinde standart olarak 5 ayrı ray sistemi bulunur. Bu ray sistemlerinde raylar sürülerek farklı yönlere doğru açılır ve katlanır cam balkon modellerine oranla bile çok daha fazla yer tasarrufu sağlar.

Sürgülü cam balkonlar yağmur, kar, rüzgar ve toz gibi dış etmenlerin içeri girmesi konusunda sağlam bir şekilde paravan oluşturur ve bu tür etmenlerin balkon içerisine girmesini çok iyi derecede önler. Sürgülü camlarınızı kapalı tuttuğunuz takdirde balkonunuzun dışarıdaki kir, toz ve topraktan etkilenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bununla birlikte sürme cam balkon sistemleri hırsızlığa karşı da diğer cam balkon sistemlerine göre oldukça etkilidir. Hırsızlığa karşı özel mekanizma kilidine sahiptir.

Sürme cam balkonlar genellikle fazlasıyla dar ve küçük balkonlarda, ofislerin bölme sistemlerinde, kafeterya cam ve balkonlarında ve buna benzer dükkan ve iş yerlerinde tercih edilmektedir. Eğer sizin de balkonunuz ya da cam balkon sistemi döşemek istediğiniz alanınız dar ise sürgülü cam balkon sistemleri sizin için ideal olacaktır. Sürgülü cam balkon fiyatları model, tasarım, genişlik ve metre kare ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. Sürgülü cam balkonların öne çıkan özelliği her türlü balkonda rahatlıkla kullanılabilmesi ve ayarlanabilmesidir.

Cam Balkon M2 Fiyatları

Cam balkon fiyat hesaplaması herşeyden önce ölçüye göre değişkenlik gösterir ve M2 cinsinden ücretlendirilmektedir. Tabii cam balkon M2 fiyatları aynı zamanda taktırmak istediğiniz modele göre de farklılık gösterebilir.

Cam balkon seçerken birden çok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin ziyadesiyle dar ve küçük çaplı bir balkon alanına sahipseniz geleneksel aç-kapa camlar kısa vadede bütçenizi rahatlatsa da uzun vadede size kullanışlılık vaat edemeyecektir. Bu bağlamda balkonunuza katlanır cam balkon sistemleri ya da sürgülü cam balkon sistemleri taktırmanızda fayda vardır. Cam balkonunuzu taktırırken yapacağınız bu ufak çaplı yatırım size uzun vadede hatırı sayılır bir geri dönüş sağlayacaktır.